Masáže a ozdravné terapie

Masaze a ozdravne terapie

„Život bez doteku, je jako květina bez vůně...“

 Při své praxi nahlížím na každého klienta individuálně a podle aktuálního stavu nabízím vhodnou masáž či sestavu ošetření.

Nabídka terapií:

·      Regenerační / relaxační masáž

Masáže mají velmi pozitivní dopad na celkový stav organismus, řeší řadu zdravotních problémů, posilují a regenerují tělo i duši.  Uvolňují svaly a jejich ztuhlost, odstraňují bolest.

·      Reflexní terapie

Pomocí reflexních zón na chodidlech dochází k ovlivňování a optimalizaci stavu celého organismu, krevního a lymfatického oběhu, vnitřních orgánů, dýchacího ústrojí a nervového systému.

Při ošetření se cíleně stlačují zvolené plošky, které mají schopnost ovlivňovat jednotlivé části lidského těla a obnovovat jejich správné funkce.

Lze se zaměřit na celé chodidlo nebo pouze na určitý okruh orgánů, které spolu souvisejí.  Reflexní terapií lze také působit preventivně (detoxikace, zvýšení obranyschopnosti těla).

V praxi se mi velice osvědčilo uvolňování krční páteře a zad pomocí kombinace reflexní terapie a přímých měkkých technik. Pomocí této metody dochází nejen k uvolnění napětí v oblasti krku a trapézů, ale současně i celých zad včetně často problematické oblasti bederní.

Absolvovala jsem Školu Reflexní Terapie u manželů Patakyových.           

·      Dornova metoda (spojená s Breussovou masáží)

Jemná manuální terapie, při níž se řeší různé potíže pohybového aparátu (rozdílná délka končetin, bolesti zad, kloubů, hlavy). Dochází k uvolnění blokád a ústupu bolestí.

Breussova masáž - jemná, energetická masáž zad a páteře, která výrazně regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky. Páteř je po ošetření zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a dochází k uvolnění napětí v oblasti kříže, beder a zad.

·      Kraniosakrální terapie

Jemná technika, pomocí které lze efektivně a účinně uvolnit napětí uložené hluboce v těle. Využitím velmi jemného doteku se uvolní bloky v měkkých tkáních, které obklopují centrální nervovou soustavu.

Kraniosakrální terapie (cranio = lebka a sacrum = křížová kost ) vylaďuje rytmus, který pulzuje hluboko uvnitř fyziologického systému. Stav rytmu ovlivňuje pohybové funkce, myšlení i emoce.

Příznivě ovlivňuje psychický i fyzický stav.

Posiluje organismus a podporuje jeho přirozenou autokorekci a samoléčící mechanismy.

·      Protahování

Dochází k protažení celého pohybového aparátu a k odstranění možných blokád.

Výsledkem správného protahování je protažení zkrácených svalů a odstranění svalových nerovnováh. 

Lze provádět jako samostatné ošetření nebo v návaznosti na zatuhlou část těla, která byla uvolněna masáží.

 

Cena masáží a terapií je závislá na sjednaném čase.

Jednotná cena je: 600,- Kč / 60 minut

 

Vhodnost a případné kontraindikace jsou vždy prodiskutovány s každým klientem.

Ing. Petra Mellander

774 215 809

petra.mellander@gmail.com

 

Ráda vše vysvětlím a provedu ošetření i zahraničním klientům.  Jazyky:  ČJ, AJ, NJ

I am happy to explain and to provide a therapy to the international clients as well. Languages: CZ, EN, DE

 

O mně

Jmenuji se Petra Mellander. Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou a pracovala ve velkých zahraničních společnostech.

Dlouholetá manažerská práce mne naplňovala a přinášela plno skvělých zážitků. Postupem času jsem ale jak sama na sobě, tak i u svých kolegů pozorovala různé bolesti pohybového aparátu či únavu. Vyhledávala jsem masážní a fyzioterapeutické ošetření, což mi přinášelo potřebné uvolnění. Začala jsem se o tuto oblast více zajímat a stala se mých koníčkem.

Souhrn okolností mě před několika lety vedl k tomu, že jsem opustila zaměstnání a ponořila se více do odborného studia masážní terapie a dalších nabízených technik. Poznávání lidského těla je nekonečné a stále se věnuji dalšímu vzdělávání. Tento nový svět mi přináší neskutečné potěšení a nadšení.  

Těším se na Vaši návštěvu!